Турската футболна федерация наказа Фенербахче
Турската футболна федерация наказа Фенербахче да играе първите си два мача от новия сезон пред празни трибуни, съобщава новината АР. Това решение бе взето след последните ексцесии, които предизвикаха феновете на действащия шампион на страната по време на приятелската среща с Шахтьор миналата седмица. Както е известно, тогава част от феновете на истанбулския гранд нападнаха ложата, в която се намираха журналистите, а по-късно нахлуха на терена, което принуди главния съдия да прекрати двубоя в 69-та минута.
Основната причина за вандалщината стана арестуването по-рано на президента на Фенербахче Азиз Йълдъръм, който е част от 30 обвиняеми по мега-делото за уговорени мачове, което се разрази в южната ни съседка и което доведе до отлагане на първенството за 9 септември, а Фенербахче е заплашен с отнемане на титлата и изпращане в по-долна дивизия.
- Бекъм: Ето защо доведох Меси тук
- Серхио Рамос обяви, че напуска Монтерей
- Меси: Интер Маями трябва да се наслади на Купата
- Интер Маями и Меси с първа титла в САЩ
- Тръмп ще получи Наградата за мир на ФИФА
- Саудитска Арабия проявява интерес към Левандовски
- Меси отбеляза влиянието на Гуардиола
- Фламенго стана шампион на Бразилия
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]