Чеферин планира да промени устава, за да остане президент
Някои служители на Съюза на европейските футболни асоциации ( УЕФА ), заедно с настоящия президент на организацията Александър Чеферин , искат да променят хартата, за да удължат мандата на словенеца начело на асоциацията до 2031 г. Това съобщава Daily Mail.
Чеферин и неговите съюзници работиха по плановете в продължение на месеци, преди официално да ги предложат на заседание на изпълнителния комитет преди жребия за Европейското първенство миналия уикенд, с оглед да ги ратифицират на конгреса на УЕФА следващия февруари, твърди източникът.
Предложените изменения, които все още не са публикувани, ще бъдат подложени на гласуване от всичките 55 страни-членки на УЕФА на конгрес в Париж, като за приемане е необходимо мнозинство от две трети от 28-те гласа.
56-годишният словенец стана президент на УЕФА през септември 2016 г. На 7 февруари 2019 г. Чеферин беше преизбран за нов мандат. Кандидатурата му получи 55 от 55 възможни гласа. Александър бе преизбран за втори път тази година. Според действащия устав мандатът на Чеферин трябва да изтече през 2027 г.
- Инфантино планира да остане начело на ФИФА до 2031 година
- Роналдо разкритикува напрежението в Саудитската лига: Това вече не е футбол
- ФИФА обсъжда задължителен възпитаник на терена във всеки мач
- Престиани разкри детайли около скандала с Винисиус и наказанието
- Доменико Тедеско напусна Фенербахче
- Неймар пропусна тренировка на Сантос преди важен мач
- Галатасарай разби Фенербахче в дербито и направи решителна крачка към титлата
- Междуконтиненталното дерби ще завърши без победител
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]