Интер Маями следил Меси още при напускането му на Барса
Директорът на Интер Маями Хавиер Асенси разкри кога клубът е започнал да планира трансфера на нападателя Лионел Меси.
"Когато Меси бе изгонен от Барселона, прозорецът се отвори. Ако не го бяха изгонили със сигурност още щеше да е там. Но възможността бе отворена и ние се присъединихме. След това замина за Париж и нямаше какво да се прави до юни 2023 г. Вярно, че всички гледаха към Саудитска Арабия, но ние продължихме да работим, планирайки пристигането му“, заяви Асенси.
Припомняме, че Меси премина в Интер Маями през юли 2023 г. Договорът на играча с клуба е до 2025 г. Аржентинецът записа девет мача през този сезон, в които отбеляза 11 гола и три асистенции.
- Официално обявените трансфери в Европа за 26 юли
- Интер Маями съобщи добри новини за състоянието на Херман Бертераме
- Галатасарай иска Рафаел Леао под наем, Милан настоява за постоянен трансфер
- Андрей Шевченко: Осъждам италианските легенди, които посетиха Русия
- Санчо може да продължи кариерата си в катарския Ал-Раян
- Официално обявените трансфери в Европа за 25 юли
- Фенербахче отрече интерес към Рафаел Леао и Ермедин Демирович
- Лионел Меси има бразилски корени според ново историческо проучване
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]