ФИФА променя процедурата по избор на домакин на Мондиал
Президентът на ФИФА Сеп Блатер обяви, че има намерение да въведе промени в системата за гласуване за домакинствата на световни първенства. Както е известно, досега гласуваха само членовете на изпълнителния комитет, които са 24 на брой, но занапред това число ще бъде увеличено и своя вот ще дават всички 208 федерации-членки на ФИФА.
Тази промяна ще бъде направена заради корупционните скандали, които разтърсиха световната футболна централа във връзка с последните избори за домакин на Мондиал 2018 и 2022. Ролята на изпълнителния комитет на ФИФА ще се ограничи само до това да подбере най-добрите кандидатури.
- Бешикташ се интересува от защитник на Реал Мадрид
- Меси отказал 1.4 млрд. от Ал-Итихад
- Треньори без заплати или венецуелският футбол при Мадуро
- Порто победи Бенфика в 1/4-финалите за Купата на Португалия
- Аякс обяви трансфера на сина на Ибра
- Синът на Ибра смени Милан с Аякс
- ЦСКА 1948 отстъпи на Гьозтепе
- Фенербахче спечели Суперкупата на Турция
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]