Англия бойкотира изборите за президент на ФИФА
Президентът на Футболната асоциация на Англия Дейвид Бърнстейн заяви, че Англия няма намерение да участва в изборите за президент на ФИФА, които ще се състоят на 1 юни тази година, съобщава новината Reuters. Според агенцията, днес в своя офис на стадион „Уембли" ръководството на ФА се е събрало, за да обсъди своята позиция относно предстоящите избори за глава на световния футбол.
Както е известно, Англия и по-рано влизаше в конфликт с ръководството на ФИФА и по-специално със сегашният президент Сеп Блатер, но след изборите за страна-домакин на Световното първенство по футбол през 2018 година, отношенията охладняха окончателно. Англичаните, претендиращи за провеждането на турнира разчитаха на поддръжката на швейцареца, но при самото гласуване отпаднаха още във втория кръг, получавайки само два гласа, като единият бе от представителя на страната в изпълнителният комитет на ФИФА.
Спекулациите в пресата относно вихрещата се корупция в редовете на световната футболна централа продължават от доста дълго време, а миналата седмица бе тиражиран слуха, че за да получи Русия домакинството на Мондиал 2018, се е намесил корумпиран чиновник от ФИФА. В тази връзка, Бърнстейн заяви, че ФА не смята да разваля своите отношения с централата, но няма да участва в избора на президент.
"Решихме да не взимаме участие в този избор. Има много въпроси, които поставихме, но не получихме задоволителни отговори. Ценим отношенията с ФИФА и ще продължим да работим съвместно. Решението ни обаче не подлежи на преразглеждане", заяви Бърнстейн.
FUTBOL TV припомня, че единственият опонент на 75-годишният Сеп Блатер е катарецът Мохамед Бин Хамам, който е ръководител на Азиатската футболна конфедерация. По такъв начин, явно принудена да избира една от двете злини, Англия е решила да се откаже от избора си.
- Манчини напусна Ал Сад, завръщането му начело на Италия изглежда все по-вероятно
- Сомалийският съдия Артан ще ръководи Суперкупата на Европа
- Ибрахимович: Американските фенове са най-мекушавите във футбола
- Бивш защитник на Левски отива при Станимир Стоилов в Гьозтепе
- Селтик гласува доверие на 74-годишния О'Нийл след златния дубъл
- Ал-Хилал изкушава Витор Перейра с мегадоговор, Нотингам Форест е под напрежение
- Каземиро избра следващата си дестинация – преминава в Интер Маями
- Кристиан Ериксен успокои феновете: Чувствам се добре и вече съм у дома
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]