Наказаха Олимпиакос да играе пред празни трибуни
Футболната федерация на Гърция взе решение да накаже Олимпиакос за хулиганското поведение на неговите фенове по време и след мача с Панатинайкос, който се игра миналата събота. Както е известно, в дербито на Гърция „червените" победиха с 2:1 своя вечен съперник, с гол на Рафик Джабур в 90-та минута и доведоха до екстаз своята публика, която запали седалките на стадиона, а след срещата обърна няколко автомобила в близост до спортното съоръжение.
Федерацията счита, че Олимпиакос не е съумял да обезпече нужната безопасност на трибуните и следващата домакинска среща ще се проведе без публика. Ако инцидентът се повтори, санкциите ще бъдат лишаване от домакинство за няколко мача. Дисквалифициран за пет срещи е и капитана Торосидис, който удари с глава противников играч.
В класирането на Гърция лидер е Олимпиакос с 60 точки, следван от Панатинайкос 50. Следващият домакински мач на „червените" е на 6 март срещу седмия Ерготелис.
- AFA отхвърли обвиненията срещу Меси по съдебния казус в САЩ
- Гьозтепе готви трансфер на голмайстора си
- Жезуш разкри защо Роналдо не празнува с Ал-Насър
- Бекъм: Интер Маями няма да бърза с избора на нов треньор
- Шок в Интер Маями: Масчерано подаде оставка
- Ещорил ще спре шампионския устрема на Порто
- Гьозтепе – Касъмпаша: Ключов сблъсък в битката за Европа
- Кейсуке Хонда продължава кариерата си в Сингапур на 39 години
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]