Рейнджърс отново с успех в дербито срещу Селтик
Рейнджърс постигна победа с 4:1 срещу Селтик в голямото дерби на шотландския футбол, което този път се игра на "Айброкс".
Домакините постигнаха 30-ата си победа от началото на сезона и са без загуба при оставащи само два кръга до края. Това изглеждаше и като последен шанс, при който някой отбор може да спре "сините" за "непобедим сезон".
Кемар Руф откри за Рейнджърс в 26-ата минута, а секунди по-късно Калъм Макгрегър получи втори жълт картон и остави "детелините" с човек по-малко. Въпреки това гостите изравниха само 4 минути по-късно чрез Одсон Едуард.
120 секунди след това Рейнджърс отново стигна до аванс със страхотен гол на Алфредо Морелос, който финтира защитник и разстреля Скот Бейн със силен изстрел под гредата.
През втората част Рейнджърс се чувстваше комфортно на терена с човек повече и стигна до трето попадение, което ги успокои. Негов автор отново бе Рууф, който бе точен в 57-ата минута.
- Патрик Шик се отказа от националния отбор на Чехия след Мондиал 2026
- ФИФА обсъжда разширяване на Световното клубно първенство до 48 отбора през 2029 г.
- ФИФА допусна Русия до Световното за юноши
- Пиърс Морган: Роналдо е №1, а не Меси
- Меси и Роналдо: числата разказват своята история
- Гарет Бейл: Футболът вече прилича повече на шах, отколкото на баскетбол
- Романо: Роналдиньо няма да играе постоянно за Равена
- Спорт, власт и милиарди: проектът Саудитска Арабия