Чеферин заплаши "отцепниците"
Ръководителят на УЕФА Александър Чеферин отбеляза, че клубовете, влизащи в Европейската Суперлига, ще бъдат изправени пред санкции.
"Всеки трябва да носи отговорност за това, което е направил. Няма да се преструваме, че нищо не се е случило. Не можете да направите нещо подобно и след това да кажете: "Бях наказан, защото всички ме мразят“. Всичките им проблеми са резултат от техните действия. В близко бъдеще ще решим какво да правим", заяви Чеферин.
Напомняме, че проектът на Европейската Суперлига означаваше създаването на една лига, в която ще играят 20 от най-добрите клубове в Европа. Участието в Суперлигата бе потвърдено от такива топ клубове като Милан, Арсенал, Атлетико Мадрид, Челси, Барселона, Интер, Ювентус Торино, Ливърпул, Манчестър Сити, Манчестър Юнайтед, Реал Мадрид и Тотнъм. След поредица от апели от футболни федерации и асоциации, както и след заплахи от санкции от страна на УЕФА и ФИФА, клубовете един след друг започнаха да отказват да участват в турнира.
- Бенфика: Реал Мадрид е готов да плати 15 млн. евро за Жозе Моуриньо
- Галатасарай изкушава Леао с милиони, Милан иска 60 млн. евро
- Дейвид Бекъм ще получи звезда на Алеята на славата в Холивуд
- Ривър Плейт иска да върне Франко Мастантуоно под наем
- Марко Силва поема Бенфика след очакваното напускане на Моуриньо
- Аякс официално назначи Мичел Санчес до 2028 година
- Кандидат за президент на Фенербахче изкушава Лева с 20 млн. на сезон
- Мичел поема Аякс след раздялата с Хирона
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]