Чеферин: Добре дошли на Ман Сити
Президентът на УЕФА Александър Чеферин коментира завръщането на Манчестър Сити в Шампионска лига. По-рано тази вечер "гражданите" официално съобщиха решението си, с което до голяма степен поставят на карта бъдещето на проекта.
"Удовлетворен съм да приема с добре дошли обратно Манчестър Сити в европейското футболно семейство. Те показаха огромен разум. Сити са истинска придобивка за играта и съм радостен да работя с тях за по-добро бъдеще", заяви Чеферин.
Проектът на Европейската Суперлига означаваше създаването на една лига, в която ще участват 20 от най-добрите клубове в Европа. Първоначално участието в Суперлигата бе потвърдено от такива топ клубове като Милан, Арсенал, Атлетико Мадрид, Челси, Барселона, Интер, Ювентус, Ливърпул, Манчестър Сити, Манчестър Юнайтед, Реал Мадрид и Тотнъм Хотспур. Турнирът е замислен като противотежест на Шампионската лига.
- Гьозтепе с Мъри измъкна точката на гости на Фенербахче
- Мъри ще измъчи Фенербахче в Истанбул
- Бенфика обяви завръщането на Рафа Силва
- Галатасарай нае крило на Наполи
- Моуриньо: Изненадан съм, че най-добрите клубове се управляват от треньори без опит
- Саудитските клубове искат да подпишат с 50 играчи това лято
- Роналдо реши да напусне Ал-Насър и да прекрати футболната си кариера
- Реал Мадрид е номер едно по приходи
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]