Увеличават квотата на КОНКАКАФ за сметка на Европа?
КОНКАКАФ се готви да си извоюва правото на четвърто гарантирано място на Световното първенство по футбол 2014 година в Бразилия, както и за следващите мондиали, съобщава АР. Към сегашния момент, само три национални отбора, намиращи се в Конфедерацията попадат директно в груповата фаза на Световните първенства по футбол, а отборът, който заема четвърто място участва на бараж.
Според думите на президента на КОНКАКАФ Джек Уорнър, Конфедерацията отдавна е заслужила правото да изпраща по четири отбора. Очаква се ФИФА да излезе с решение по този въпрос през март, по време на поредното заседание на световната футболна централа. Според специалистите, ако това стане факт, почти сигурно е, че това ще стане за сметка на Европа.
- Ubi maior, minor cessat
- Роналдо спешно напусна Саудитска Арабия след атаки с дронове
- След тежката катастрофа: Антонио намери нов отбор
- Шок във Фламенго: уволниха Филипе Луис дни след победа 8:0
- Класикото на Португалия: Факторът домакинство ще се окаже решаващ
- Лионел Меси изравни Пеле по голове от пряк свободен удар
- Моуриньо: Ако Престиани е виновен, кариерата му в Бенфика приключва
- Инфантино предлага червен картон за футболисти, които прикриват устата си
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]