Рейнджърс спечели голямото дерби срещу Селтик
Глазгоу Рейнджърс спечели дербито срещу големия си враг Селтик с 2:0, при това като гости на "Селтик Парк". Дербито бе от програмата на 11-ия кръг в шотландската Висша лига, а след този мач момчетата на Стивън Джерард успяха да увеличат преднината си пред "детелините" на върха в класирането и са лидери с 29 точки, докато техният опонент е втори с четири точки по-малко.
Голдсън даде аванс на гостите в 9-ата минута, след като засече прекрасно центриране от фаул на Таверниър и не остави шансове на стража на "детелините" да реагира. Интригата в този мач приключи в 54-ата минута, когато отново Голдсън бе точен и оформи крайния резултат. Този път той от близка дистанция успя да прати топката във вратата, а до края нямаше повече попадения.
- Гарет Бейл: Футболът вече прилича повече на шах, отколкото на баскетбол
- Романо: Роналдиньо няма да играе постоянно за Равена
- Спорт, власт и милиарди: проектът Саудитска Арабия
- Ван дер Ваарт се извини за коментара си по адрес на японските футболисти
- Манчини напусна Ал Сад, завръщането му начело на Италия изглежда все по-вероятно
- Сомалийският съдия Артан ще ръководи Суперкупата на Европа
- Ибрахимович: Американските фенове са най-мекушавите във футбола
- Бивш защитник на Левски отива при Станимир Стоилов в Гьозтепе
202