Лил поведе в класирането на Лига 1

На стадион „Марсел Пико" пред 19 700 зрители ПСЖ загуби с 0:2 гостуването си на Нанси в среща от 19 кръг на Лига 1 и не успя да се възползва от домакинското равенство 1:1 на Лил срещу Сент - Етиен. Головете за победителите отбеляза мароканският нападател Хаджи в 67-та и 83-та минута. Това е първа загуба на столичани от 24 октомври насам и тя ги остави на второ място в класирането с 31 точки от 10 точки.

Лил завърши наравно 1:1 със Сент- Етиен, като головете паднаха през второто полувреме. В 72-та минута Сов изведе домакините напред, но 4 минути по-късно Сако изравни от 11-метров наказателен удар. Благодарение на точката Лил стана едноличен лидер в класирането с 32 точки от 18 мача.

В останалите срещи от кръга Олимпик Марсилия запази петото място в класирането, след като завърши 0:0 при гостуването си на седмия Брест, а Олимпик Лион не успя да победи Оксер и срещата приключи при резултат 1:1.

Лидер в класирането е Лил с 32 точки, втори е ПСЖ с 31 т., следван от Реймс 31 т. и Олимпик Лион също с 31 т. Петото място се разделя от Олимпик Марсилия и Сент - Етиен, които имат по 29 точки.