Вердер с измъчен успех (видео)
В двубой от 6-я кръг на немската Бундеслига, Вердер Бремен победи с 3:2 у дома Хамбургер. Пред близо 36 хиляди души дошли на "Везерщадион", бременци открираха резулата в 25-та минута благодарение на автогол на Гуй Демел от състава на Хамбургер. Три минути по-късно Вердер удвоиха преднианта си благодарение на Хюго Алмейда, който успя да засече топката с глава от центъра на наказателното поле след разбъркване.
15 минути след началото на второто полувреме гостите върнаха едно попадение чрез Рууд ван Нистелрой. Холандецът шутира от много близко разстояние след асистенция на Джонатан Питройпа. В 63-та минута Хамбургер изравниха резултата благодарение на Питройпа, който успя да шутира точно с десния крак отдясно на наказтелното поле. Пет минути преди края на мача домакините отново излязоха напред. Почетното попадение за бременци беше дело на Хюго Алмейда, който успя да отбележи след пробив на съотборника му Уесли.
Видео: Тук
- Легендарният Крейг Гордън сложи край на кариерата си
- Десподов е под въпрос за старта на ПАОК в Лига Европа
- Ернан Креспо поема мексиканския Атлас
- Галатасарай се сбогува с Мауро Икарди: Завинаги ще останеш легенда
- Европа издига собствен кандидат срещу Инфантино за президент на ФИФА
- Край на една футболна епоха: Португалският шампион Боавища прекратява дейността си
- Официално обявените трансфери в Европа за 15 юли
- Левандовски се пошегува: Не разбирам защо му казвате сокър, това е футбол
ЗА АВТОРА
Пламен Пенков е роден в "Градът на 100-те войводи" - Сливен, където преминава голяма част от детството му. Завършва висшето си образование в УНСС - специалност "Икономика". Започва кариерата си във Futbol TV още през 2009 година, като в самото начало се занимава предимно с отразяването на някои от най-интересни футболни срещи за деня. Впоследствие се заема и с изработването на видео репортажи и колажи. [...]