Признаха Мбапе за най-добър млад играч в света
Нападателят на ПСЖ и на френския национален отбор Килиан Мбапе спечели наградата за най-добър млад играч в света, представена от списание France Football. Тази награда се връчва за първи път и носи името на легендарния френски футболист Раймон Коп.
В битката за този трофей, Мбапе изпревари пред Трент Александър-Арнолд (Ливърпул), Патрик Кутроне (Милан) и Джанлуиджи Донарума (Милан).
Напомняме, че 19-годишният Мбапе с френския национален отбор спечели Световното първенство, което се проведе в Русия. Мбапе бе признат за най-добър млад играч в турнира.
Мбапе пристигна в ПСЖ през лятото на 2017 г. от Монако за 135 млн. евро. През този сезон той има10 мача в Лига 1, като стана автор на 12 гола и на четири асистенции.
Que peut-on offrir à Kylian à noël ?
— la chaine L'Équipe (@lachainelequipe) 3 декември 2018 г.
La réponse de Wilfried Mbappé https://t.co/bjJGR2lh2D pic.twitter.com/Eo7lnTtiiF
- Арсенал следи ситуацията около Баркола преди финала в Шампионската лига
- Ал - Хелайфи: Луис Енрике е най-големият успех в кариерата ми
- Тиери Анри: Кварацхелия и Дембеле са кошмар за всяка защита
- Хари Кейн посочи фаворита за финала в Шампионската лига
- Шеф на Байерн постави под въпрос съдийството срещу ПСЖ
- Хари Кейн: Имахме достатъчно положения, за да стигнем до финала
- Ал-Хелаифи: Казах на отбора, че това е нашият стадион
- Нойер: Липсваше ни убийствен инстинкт в атака
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]