ЦСКА се класира на финал за Купата на България

F.

Играещият за първи път в своята история в трета дивизия тим на ЦСКА се класира на финал в турнира за купата на България. Тази вечер "армейците" записаха втора поредна победа с 2:0 над Берое и така с общ резултат преминаха полуфиналната фаза на турнира.

Срещата се разви по идентичен начин с първия мач в Стара Загора, като нов ранен гол даде спокойствие на столичани. Преслав Йорданов откри резултата след само 3 минути игра, завършвайки със страхотен удар хубава атака преминала и през Самир Аясс. Николай Цветков удвои аванса на своя тим в 41-ата минута, като с асистенция се отчете правещия отново отличен мач Станислав Маламов.

След почивката положения имаше и пред двете врати, но до нов гол не се стигна. Другият финалист ще бъде крайният победил от двойката - Монтана-Литекс. В първата среща ловчанлии загубиха с 0:2, но сега предстои реванш в Ловеч.