Официално: Ботев Пловдив в Лига Европа
С официално писмо от УЕФА до Българския футболен съюз днес, 25 юни, привечер “Ботев" (Пловдив) бе потвърден като третия наш представител в турнира “Лига Европа" за сезон 2013-2014. Уникалната победа за българския футбол, този път извън терена, стана факт след тридневна сага, в която 3 часа преди тегленето на жребия в Нион (Швейц) получилият право да участва в турнира ЦСКА се отказа от мястото си по финансови причини. Веднага след това президентът на Българския футболен съюз и член на Изпълнителния комитет на УЕФА Борислав Михайлов поиска с официално писмо от европейската централа да вземе под внимание възможността за запазване на квотата на България в турнира и да замени отказалия се ЦСКА с “Ботев" (Пловдив). В крайна сметка след проведените многобройни разговори на Михайлов с отговорните фактори в европейския футбол и разглеждане на документите по случая от отдел “Турнири" на УЕФА в Българския футболен съюз днес, 25 юни, привечер бе получено официално потвърждение, че “Ботев" може да се включи в турнира “Лига Европа".
Съперник на “канарчетата" в първия предварителен кръг ще бъде “Астана" (Казахстан), като мачовете са на 4 и 11 юли. На същите дати играе и другият ни представител в тази фаза на състезанието - “Левски", който също ще трябва да пътува до Казахстан, за да премери сили с местния “Иртиш". Носителят на Купата на България “Берое" се включва направо във втория предварителен кръг и ще има за съперник израелския “Апоел" (Тел Авив). Шампионът “Лудогорец" пък се падна със “Слован" (Братислава, Слвк).
В крайна сметка след положените усилия България запази 3 представителя в “Лига Европа" за сезон 2013-2014.
- Инфантино обясни защо ФИФА въведе паузите за освежаване на Мондиал 2026
- Завръщането - гол, рекорд и доказателство, че отново е на върха
- Алжир обърна Йордания и запази надеждите си за елиминациите
- ЦСКА близо до трансферен удар: Стефано Сенси пред договор с „червените“
- От ада до Мондиала: невероятната история на Ирак
- Ботев Пловдив се подсили с национал на Уганда
- Лудогорец продължава да търси старши-треньор
- Локо София преговаря с четирима