ЦСКА най-после с победа в А група (снимки и видео)

ЦСКА победи Миньор Перник с 4:1 като гост в мач от 4-ия кръг от "А" група и по този начин записа първа победа от началото на сезона. Срещата се състоя на стадиона в Своге пред 2 000 зрители, тъй като перничани изтърпяват наказание. "Армейците" започнаха зле, като през първото полувреме не сътвориха почти нищо интересно.

Съвсем логично символичните домакини от Перник откриха резултата. След няколко пропуска пред вратата на столичани се стигна до 15-ата минута, когато Милен Василев се възползва от лошо изчистена топка на Тодор Янчев и вкара за 1:0. При една от малкото си хубави атаки през първата част "червените" изравниха резултата. Това стана факт в 27-ата минута, когато Карачанаков се разписа след изпълнение на пряк свободен удар от 25 метра.

След почивката "червените" показаха доста по-различно лице и логично вкараха нови три попадения. Станко Йовчев реализира два бързи гола - в 52-ата и 58-ата минута, а Карачанаков оформи крайното 4:1 с много красив гол в 72-ата минута. Феновете на ЦСКА, който бяха около 1700 зрители, ще запомнят двубоя и с доста стария мост, през който трябваше да преминат, за да стигнат до спортното съоражение на Спортист Своге.

За целта полицията допускаше само по 10 души, а останалите търпеливо чакаха, докато първите преминат. Съответно се образува доста сериозна опашка близо до стадиона, а голяма част от привържениците влезнаха с 10-15 минути закъснение.

Снимки: Илияна Енчева