Сензация на Герена - Миньор отнесе Левски (видео)

Един от кандидатите за титлата - Левски изненадващо загуби у дома от Миньор Перник с минималното 0:1. Срещата бе от 20-ия кръг на родната "А" група. През първата част и двата тима имаха положения за попадение. В първите минути Тасевски и Калво притесняваха отбраната на "чуковете", но стражът Чворович се справи с положеията.

Последваха пропуски на Бибишков и Траянов за гостите и на Цветков, Жуниор (на няколко пъти) за столичани. След почивката падна единственото попадение. След един час игра Миньор откри резултата. Том проби отдясно, навлезе в пеналта, намери непокрития Милен Василев, който отблизо бе точен за крайното 1:0.

До края на срещата последва натиск на Левски, но Чворович отрази удари на Райков и Калво, а в 85-ата минута Йовов вкара топката в мрежата на гостите, но попадението не бе зачетено. По този начин "сините" пропуснаха златен шанс да оглавят класирането пред Лудогорец и ЦСКА, който играе по-късно днес.