ЦСКА и Левски с класически победи в турнира за Купата на България (видео)

ЦСКА и Левски постигнаха класически резултати и по този начин и двата столични гранда се класираха за 1/4-финалите в турнира за Купата на България. "Армейците" се наложиха с 3:0 над втория в Северозападната "В" група тим на Спартак Плевен.

Попаденията за столичани реализираха Борис Галчев през първата част, а след почивката се разписаха централните бранители Пламен Крачунов и Костадин Стоянов.

На трибуните на стадиона в Плевен се изсипаха 15 000 зрители, което е рекорд по посещаемост за мач между български отбори през този сезон.

Малко по-рано днес Левски победи с 3:0 като гост на Етър във Велико Търново. Головете на за "сините" реализираха Иван Цветков (49,90) и Даниел Димов (78). Двубоят също се радваше на сериозен зрителски интерес, тъй като на стадион "Ивайло" присъстваха над 10 000 зрители.