Лудогорец се добра до равенство срещу ЦСКА, двата тима зимуват на върха (видео)

ЦСКА и Лудогорец завършиха наравно 2:2 в доста интересен мач от последния кръг на есенния дял на Виктория футболно първенство. Четири минути преди края "армейците" водиха с 2:0, но две грешки в последните минути позволиха на тима от Разград да изравнят. Мораес се разписа на два пъти във 2-ата и 20-ата минута. Гостите обаче изравниха чрез попадения на Кишада и Стоянов в края на двубоя.

Още във 2-ата минута на срещата столичани поведоха в резултата след гол на Жуниор Мораес. След изпълнение на ъглов удар топката попадна в Спас Делев, който стреля, кълбото стигна до бразилеца, който с безпощаден удар прониза Голубович - 1:0.

В 20-ата минута Борис Галчев центрира в накзателното поле на Лудогорец, където Жуниор Мораес бе оставен непокрит и с елегантен удар с глава не остави никакъв шанс за стража на гостите – 2:0.

В 35-ата минута попадение на Емил Гъргоров бе отменено заради засада. Две минути след това Марселиньо падна в накзателното поле на ЦСКА, но реферът остана безмълвен и посочи удар от вратата.

В последните минути играчите на Лудогорец стигнаха до равенството. В 86-ата минута Кишада се възползва от груба грешка на Тодор Янчев и след удар от близо намали пасива на гостите - 2:1. В 90-ата минута бившият играч на "армейците" Иван Стоянов се възползва от добро центриране от ляво и изравни резултата - 2:2.

ЦСКА: 92.Райс Мболи, 11.Иван Бандаловски, 66.Пламен Крачунов, 6.Костадин Стоянов, 8.Румен Трифонов, 5.Тодор Янчев, 22.Петър Стоянов, 18.Борис Галчев, 7.Спас Делев (79 - 3.Адемар), 10.Жуниор Мораес (73 - 29.Грегъри Нелсън), 27.Янис Зику
Резерви: 88.Благой Макенджиев, 14.Станислав Костов, 15.Станко Йовчев, 16.Александър Якимов, 20.Антон Карачанаков,

Лудогорец: 1.Урош Голубович, 25.Йордан Минев, 5.Александър Барт, 33.Любомир Гулдан, 20.Шоко, 8.Станислав Генчев, 18.Светослав Дяков, 84.Марселиньо, 23.Емил Гъргоров (82 - 11.Жуниор Кишада), 22.Мирослав Иванов (75 - 27.Кристиян Кабаселе), 7.Михаил Александров (45 - 73.Иван Стоянов)
Резерви: 13.Емил Михайлов, 4.Юре Травнер, 6.Николай Дюлгеров, 10.Тодор Колев

Голмайстори: Мораес 2, 20 (Ц), Кешада 86, Стоянов 89 (Л)
Жълти картони: П. Стоянов, Мораес, Крачунов (Ц); Дяков, Барт, Гъргоров (Л)