Нападение над журналист преди дербито на Националния стадион
Журналист на bTV е бил нападнат от привърженици на ЦСКА на Национален стадион Васил Левски непосредствено преди дербито с Левски.
По информация от медията, репортерите Калоян Кюркчиев и Андрей Романов са били пресрещнати от фенове в сектор "А“, докато се отправят към медийната ложа. Кюркчиев е бил изблъскан и ритан няколко пъти.
"Не мисля, че съм го заслужил с отношението си към ЦСКА като клуб и име в българския футбол“, заяви журналистът, подчертавайки, че никога не е имал проблеми с фенове на нито един от двата отбора.
Той обясни, че словесните нападки към репортери по стадионите често се приемат като част от работата, но случилото се този път е преминало границата:
"Бях спрян от двама-трима души, след което станахме петима на един. Освен блъскане, получих и ритници.“
След инцидента Кюркчиев е потърсил съдействие от ПР-а на ЦСКА Виктор Игнатов, който му е помогнал да достигне до работното си място през VIP зоната.
Журналистът подчерта, че не е бил тежко пострадал, но емоционалният ефект е сериозен:
"Не казвам, че съм пребит. Срамът е по-голям… Възпитанието не ти позволява да реагираш по същия начин.“
Случаят поставя отново въпроса за сигурността на журналистите по време на футболни срещи и поведението на част от феновете по стадионите.
- Официално: ЦСКА продаде Лумбард Делова на Амедспор
- ЦСКА 1948 урежда документите на Моатаз Земземи преди мачовете със Спартак Търнава
- Бойко Величков: Трябваше да победим Дери Сити много по-убедително
- Христо Янев: Искам ЦСКА да играе много мачове в Европа
- Тиърнан Линч: Реваншът срещу ЦСКА остава напълно отворен
- ЦСКА се завърна в Европа с победа над Дери Сити, но остави интригата за реванша
- ЦСКА 1948 приключи „Лагера на смъртта“ с победа над Железничар Панчево
- ЦСКА ще вземе аванс преди реванша срещу Дери Сити
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]