Душан Косич след 0:5 от ЦСКА 1948: Този съперник е непреодолим за нас
Старши треньорът на Локомотив Пловдив Душан Косич не скри разочарованието си след тежкото поражение с 0:5 от ЦСКА 1948 в мач от Първа лига. Наставникът на "смърфовете“ призна, че тимът му отново не е успял да се противопостави на този съперник.
"Нямам обяснение за този мач. Има традиции във футбола, които не могат да се обяснят. Просто не можем да победим този съперник. Те играха страхотно. Имат трима полузащитници, които играха много просто, но направиха почти всичко перфектно. Опитахме, но не ни се получи. Изненада е за нас, че губим с такъв резултат. Искахме да спрем тази тенденция“, заяви Косич.
Той посочи, че младостта на отбора и умората след предишния мач също са оказали влияние.
"Отборът е млад. Може би беше изморен след мача с Лудогорец. Там бяхме мотивирани, но трябваше и днес да покажем същото. Не се получиха нещата. Пуснахме млади момчета, за да натрупат практика, защото рано загубихме мача. Не съм доволен от някои неща, но ЦСКА 1948 беше по-добрият отбор.“
Косич припомни, че и в предишния двубой срещу този съперник Локомотив Пловдив е допуснал много голове.
"В първия мач с тях допуснахме четири гола. Днес бяха още по-ефективни.“
Наставникът на "черно-белите“ заяви, че отборът трябва бързо да се съвземе, тъй като предстои нов тежък двубой.
"Трябва да помислим какво не се получи и да го подобрим за мача с Левски. Нямаме време да се сриваме емоционално – следва среща с много силен съперник. Ще играем за нашата чест. Позитивното е, че мачът е скоро и можем да се реваншираме“, завърши Косич.
- Локомотив Пловдив се раздели с Франсиско Политино
- Буря и градушка прекратиха Ботев Пловдив – Локомотив София, мачът ще се доиграе във вторник
- Чочев донесе победата на Лудогорец срещу Локомотив Пловдив
- Лудогорец - Локо Пловдив: Не очаквайте голово шоу
- Лудогорец пуска билетите за домакинството на Локомотив (Пловдив)
- Локо Пловдив продължава без директори
- Локо Пловдив предложи нов договор на Димитър Илиев, клубът му готви роля след края на кариерата
- Локомотив (Пловдив) надви Арда и записа първи успех в лятната подготовка
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]