ЦСКА приключи годината с победа над Локо София
ЦСКА се наложи над Локомотив София с 2:1 у дома в среща от осминафиналите в турнира за Купата на България по футбол.
На Националния стадион в столицата началото бе лошо за фаворита в двубоя, който изостана след шест минути игра. Точен за "железничарите" беше бившият футболист на ЦСКА Спас Делев. Възпитаниците на Христо Янев опитаха да се върнат в мача и го направиха след около половин час игра, когато Садио Дембеле си вкара автогол. Така завърши и първата част.
След паузата играта беше равностойна, без опасни положения, преди Йоанис Питас да стреля встрани с глава след добро центриране на Джеймс Ето'о. Стигна се до 69-та минута, когато Бруно Жордао получи топката и с феноменален изстрел от далечна дистанция не остави шансове на Мартин Величков за 2:1. Това беше още един красив гол за португалеца, който реализира такива и във вратите на Монтана и Спартак Варна. До края Локомотив не успя да отвърне на предизвикателството и така отпадна от надпреварата.
ЦСКА пък продължава в последните осем, където са още Левски, Арда, ЦСКА 1948 и Ботев Пд. Жребият за четвъртфиналната фаза ще се тегли на 18 декември.
- ЦСКА устоя на Карабах в Азербайджан и остави всичко за реванша
- Цветомир Найденов пак нападна ЦСКА: „Торпедо от Ловеч има шанс срещу Карабах“
- Георги Русев: Липсва ни само голът, вярвам, че ще се справим в реванша
- Петър Маринов: Показахме, че можем да отстраним Спартак Търнава
- Алвеша: Заслужавахме победата, но всичко ще се реши в реванша
- ЦСКА 1948 не успя да пречупи Спартак Търнава, всичко ще се решава в София
- Радост в ЦСКА 1948: Огнян Младенов стана баща на момиченце
- Глобиха ЦСКА за нацистките прояви на феновете