Червена класика, ЦСКА с осма поредна победа (видео)

ЦСКА победи като гост Светкавица с класическото 3:0 и по този начин взе осма поредна победа в шампионата на България. "Армейците" остават непобедени и еднолични лидери в класирането. И трите попадения паднаха след почивката.

В 58-ата минута Спас Делев бе изведен отлично от Борис Галчев, нападателят вкара топката в мрежата, а съдията несправедливо отмени гола. В 67-ата минута бранителите на Светкавица оставиха Мишел Платини да напредне в наказателното поле, бразилецът стреля и с помощта на рикушет топката се озова в мрежата на домакините за 1:0. В 73-ата минута ЦСКА поведе с 2:0, точен бе Жуниор Мораес след удар с глава.

В 82-ата минута Грегъри Нелсън с мощен удар нацели гредата, а при добавката Адемар шутира право в стража на Светкавица. В 87-ата минута Мишел Платини бе зверски ритнат в наказателното поле и съдията логично отсъди 11-метров наказателен удар. Мораес превърна дузпата в гол и по този начин оформи крайния резултат.