Двете ЦСКА се обединяват заради „Българска армия”?
Новоизграждащият се стадион "Българска армия" може би ще се окаже крайъгълният камък на клубното съзидание и единоначалие на марката ЦСКА, твърди "Телеграф".
Медията твърди, че разполага с информация, че ръководствата на двете четирибуквия – минаващото за титулярно в Борисовата градина и създаденото през 2016-а в Бистрица с индекс 1948, са на прага на историческо обединение. Твърди се, че собствениците на демонстриращите на фенско и средно управленско ниво пренебрежение и отявлена непоносимост един към друг "червени" отбори всъщност са в близки, почти приятелски отношения.
Стратегическата идея за сливане на ЦСКА и ЦСКА 1948 била тя да се осъществи покрай новия строеж на емблематичния за цялата "армейска" общност стадион. Изцяло реконструираният "Българска армия" трябва да бъде готов и открит през пролетта на 2026-та, какъвто срок обяви изпълнителят на проекта в края на октомври тази година.
Индикации, че нещо между ЦСКА-тата се пече са разнопосочните публикации в последните дни за предстояща среща "за обсъждане на отношенията" с неясен, но оптимистичен характер. Най-вероятно на нея ще се бистри сложното преструктуриране на двата клуба и минаването им под една шапка - и документално, и като база, а и чисто спортно-технически (оформянето на един отбор с един треньор и централизирано оперативно ръководство).
- Пламен Николов: Левски заслужава да е шампион
- Три клуба от Серия А следят супер талант на ЦСКА 1948
- Аржентински нападател се завърна в Лудогорец
- Нападател излъгал Арда в последния момент
- Локо Пловдив се справи със сърби
- Спартак Търнава би ЦСКА 1948 в мач само с едно полувреме
- Георги Василев: Левски заслужава да е шампион
- Войнов: Левски напълни чинията, остава само да я изяде
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]