Достойно представяне за Локо Мездра, но Ботев Враца продължава напред за Купата
Ботев Враца е първият четвъртфиналист в турнира за Купата на България. Тимът, воден от Христо Янев, се наложи с минималното 1:0 над Локомотив Мездра в среща от 1/8-финалната фаза на надпреварата. Двата тима си спретнаха здрава северозападна битка пред погледа на никак не малко фенове по трибуните.
Мартин Смоленски се превърна в герой за своя отбор. Юношата на ЦСКА не попадна в стартовия състав на Ботев, но се стигна до принудителна смяна още в 8-ата минута. Антоан Стоянов получи травма, а на негово място в игра се появи Мартин Смоленски.
Последният попадна в прегръдките на съотборниците си в 55-ата минута, когато вкара победния гол. Бубакар Траоре показа голям хъс и настойчивост на лявото крило, където достигна до една топка и центрира ниско в наказателното поле. Там защитата на Локо Мездра забрави Смоленски сам в зоната между границата на вратарското поле и точката на дузпата и той насочи топката неспасяемо в мрежата на Христо Георгиев, носейки победата на Ботев Враца.
- Обявиха кой ще ръководи последния мач за годината в родния шампионат
- Локо Пд с празнично послание към феновете си
- Алдаир ще трябва да премине нови прегледи
- Пуснаха билетите за последния мач от родния шампионат за тази година
- Свръхмодерна система в ЦСКА
- Спартак ще се готви в България, има 3 контроли
- ЦСКА стартира подготовка на 5 януари, готови са и всички контроли
- Христо Янев си изкара първо наказание след завръщането си в ЦСКА