Левски с голяма победа в Бистрица

F.

Левски изигра един от най-силните мачове от началото на сезона. "Сините“ се разправиха с ФК ЦСКА 1948 и спечелиха с 4:2 като гост на стадиона в Бистрица пред около 500 зрители. Два гола вкара Мустафа Сангаре, а по един добавиха Алекс Колев и Марин Петков.

Левски започна по-активно мача и натика домакините в тяхната половина. Още във 2-ата минута Фадига не се ориентира добре в чиста ситуация. ЦСКА 1948 отговори с първа атака в 7-ата минута, при която Сердюк прати топката в мрежата зад Маркович, но бе в очевадна засада. В 9-ата минута Евертон Бала получи топката отляво и пробва удар от малък ъгъл, но Петър Маринов се справи. В 12-ата минута дойде и първият златен шанс за "Левски“. Евертон Бала центрира отлично от корнер и качи топката на главата на Цунами, но капитанът стреля слабо от чиста позиция. В 15-ата минута "сините“ създадоха нова отлична ситуация. Алекс Колев чукна топката към Бала, който подаде прострелно на Сангаре, но ударът на нападателя мина покрай гредата.

Секунди по-късно обаче нямаше прошка и в 16-ата минута Левски откри резултата. Евертон Бала центрира прекрасно от фаул, а Сангаре засече с глава във вратата – 0:1.

В 18-ата минута пак Сангаре бе замесен в отлична атака. Охене прати топка зад гърба на отбраната, нападателят надбяга съперник и подаде към връхлитащия Бала, а ударът му с мъка бе избит в корнер. Секунди по-късно Бала стреля изключително опасно от фаул малко над вратата.

В 22-ата минута домакините погледнаха към вратата на Левски. Една изритана топка бе настигната отляво от Ради Кирилов, който подаде към Карагерен, а шутът на крилото мина над вратата.

В 26-ата минута Левски нанесе втори удар. "Сините“ направиха прекрасна контра, при която Алдаир центрира прекрасно и Сангаре вкара с глава втория си гол за 0:2.

В 39-ата минута домакините намалиха изоставането си. Талис намери Ради Кирилов отляво, който сви навътре към терена и вкара за 1:2.

Буквално в ответната атака Левски можеше да вкара трети гол. Алдаир центрира отдясно, топката бе отбита и попадна в Майкон, който отблизо стреля силно и стражът на домакините като по чудо изби.

На почивката се наложи на Станислав Генчев да направи една промяна, като от игра излезе Карлос Охене и се появи Икенна.

Второто полувреме започна двуостро. В 55-ата минута "сините“ организираха първата опасна атака за втората част. Бала пое топката в средата, след което изведе Сангаре отляво в наказателното поле. Нападателят центрира прострелно, но Алекс Колев се размина с топката. В 58-ата минута Левски все пак вкара трети гол. Евертон Бала направи мощен пробив отляво, подаде в наказателното поле, където Алекс Колев се разписа за 1:3.

В 67-ата минута Ради Кирилов вкара за домакините, но голът не бе зачетен заради засада.

Левски обаче продължи да търси шансовете си да затвори мача на тежкия терен и успя да стигне до четвърти гол в 77-ата минута. Марин Петков изстреля истинска бомба от над 25 метра и вкара неспасяемо за 1:4.

В последните минути Станислав Генчев даде дебют на последното ново попълнение Кристиан Макун. Той се включи доста стабилно и остави добри впечатления с изявите си. "Сините“ пък се забавляваха и изпуснаха да вкарат още попадения. Сангаре се отличи с хубав шут от дистанция, но стражът на домакините се справи.

Все пак, в 90-ата минута домакините стигнаха до още едно почетно попадение чрез Марио Илиевски, който реализира за крайното 2:4.