ЦСКА представи отбора с победа над тим от Косово

F.

ЦСКА победи с 1:0 косовския тим на Джилани. На днешния мач бе представен и съставът на "армейците" за предстоящия сезон в Първа лига пред 7 000 зрители на националния стадион. Точeн за "червените" бе Тобиас Хайнц в 57-ата минута.

По случай 79-ия си рожден ден Димитър Пенев получи фланелка на отбора, връчена от бай Добри и Стойко Сакалиев, както и поздравления и аплодисменти от отбора и феновете. Мачът започна с минута мълчание по повод кончината на Илия Вълов, който си отиде от този свят вчера.

Първата по-добра възможност за ЦСКА дойде в 13-ата минута, след като удар с левия крак на Сейни Санянг бе спасен от вратаря на Джилани. В 23-ата минута зрителите на стадиона аплодираха бурно и станаха на крака в подкрепа на Илиан Антонов, който се бори с коварно заболяване.

След половин час игра изстрел на Джонатан Линдсет бе отразен от вратаря на гостите, а седем минути отново удар на норвежеца мина покрай напречната греда.

До края на полувремето ЦСКА упражни натиск и създаде няколко добри атаки, но до по-сериозни ситуации не се стигна. Почивката дойде при нулево равенство.

Втората част започна с двойна смяна в редиците на ЦСКА. На терена се появиха Иван Турицов и Петко Панайотов, а местата си отстъпиха Улаус Скаршем и Тибо Вион.

В 53-ата минута вратарят на Джилани спаси премерен шут по диагонала на Тобиас Хайнц от границата на наказателното поле.

Четири минути след това, главният съдия отсъди дузпа в полза на ЦСКА за нарушение срещу Георги Чорбаджийски. Зад топката застана Тобиас Хайнц, а норвежецът хладнокръвно отбеляза за 1:0.

Последва тройна смяна в отбора на "червените". Браян Кордоба, Иван Тасев и Станислав Шопов замениха Християн Петров, Тобиас Хайнц и Джонатан Линдсет. След час игра страхотен удар на Петко Панайотов в горния ляв ъгъл бе близо до това да попадне в мрежата. Четвърт час преди края Томислав Стипич извърши четири смени. Лумбард Делова, Георги Чорбаджийски, Матиас Фаетон и Сейни Санянг напуснаха терена за сметка на Юлиан Илиев, Марк-Емилио Папазов, Лъчерзар Иванов и Йоан Борносузов. В заключителните минути и Асен Дончев се появи на терена, заменяйки Марселино Кареасо.

Така срещата завърши при резултат 1:0 за ЦСКА. По този начин възпитаниците на Томислав Стипич запази стопроцентовата си победна серия от началото на предсезонната подготовка.

През следващата седмица отборът на ЦСКА стартира кампанията си в Първа лига срещу отбора на Лудогорец от 21:00 часа на стадион "Хювефарма Арена".