Стипич: ЦСКА е голям клуб и искам да имам 11 капитани всеки мач


F.

Наставникът на ЦСКА Томислав Стипич говори след победата с 3:0 срещу Берое.

"Доволен съм от видяното. Винаги е добре да победиш, но за съжаление е само проверка. Затова приятелските срещи понякога лъжат и затова не трябва да се подвеждаме по резултатите. Нашата идея за игра е ясна. Трябва да подобрим някои малки детайли, но съм оптимист. Сега ни трябват само нови играчи“, започна Томислав Стипич.

"Можете да видите енергията, с която играят младите играчи. Те дадоха своето за мача. Ние започнахме с няколко млади играчи Петко Панайотов, Марк-Емилио Папазов и Георги Чорбаджийски, ние имаме страхотни трима футболисти млади, българи. Доволен съм от тях. Те не мислят много, те играят“, заяви Стипич.

"Тобиас Хайнц имаше проблеми със стомаха още преди началото на двубоя и заради това се наложи да бъде сменен. Не искам да рискувам нищо, защото имаше спазми и не искаме да рискуваме“, заяви Стипич.

"Имам метод за избиране на капитан. Той трябва да бъде голям характер. ЦСКА е голям клуб и искам да имам 11 капитани всеки мач. Искам всеки един играч да има характеристиките да бъде капитан, а не такива, които не искат да се бият за отбора. Искам футболистите да имат манталитет на победители“, призна треньорът на ЦСКА.

"Може би това, че беше директен червен картон и агресивността в мача се покачи. За това предложих да бъдат изгонени футболистите, за да не се стига до нови такива ситуации“, каза още той.

"Не гледам Лудогорец. Съсредоточен съм върху работата си в ЦСКА. Искам да изградя боеспособен отбор. Аз съм реалист, знаем, че Лудогорец е на различна фаза, но ние градим отбор. Аз съм треньор, медиите и и феновете гледат мен. Искаме да сме стабилни в играта си. Аз си върша моята работа на терена и това, което е извън терена, не е моя работа. Никога няма да бъда нервен. Надявам се да се подсилим с класни играчи“, заяви Стипич.

"Марселино Кареасо е болен и е в София, възстановява се, той е наш войн, а ние ще сме предпазливи със състоянието му“, завърши Стипич.

142