Реми между Нидерландия и Франция (видео)

Нидерландия и Франция се изправиха пред 40 000 човека в Лайпциг на "Ред Бул Арена" в една от най-зрелищните срещи на Евро 2024 г. до момента. Франция диктуваше нещата рано в мача и организира множество атаки без резултат, а след почивката Нидерландия стигна до гол, който бе отменен след изключително дълъг ВАР преглед за крайно 0:0.

Срещата започна с положение пред Фримпонг, а "петлите" отговориха чрез Гризман. Без Мбапе именно Гризман бе основният коз в нападение, но той пропускаше ситуация след ситуация, заедно и с Тюрам.

След почивката двата отбора продължиха да редят положения и пред двете врати, но без успех. В 69-ата минута когато Франция отново имаше превес, Шави Симонс намери пътя към мрежата от дистанция, но ВАР отмени попадението му заради позицията на Дензел Дъмфрис, застанал точно до вратаря в позиция на засада.