Шотландия и Швейцария равни (видео)

Шотландия и Швейцария се изправиха един срещу друг във втория кръг на Евро 2024. Днес втората среща от първа група завърши при 1:1 в Кьолн, с което и след по-ранната победа на Германия над Унгария, домакините на турнира остават първи с 6 точки, Швейцария ще има 4 т., Шотландия е трета с 1 т. и Унгария няма актив.

Днес 13 минути игра бяха необходими за една бърза контра, стартирана от Скот МакТоминей и завършена от него, когато от крилото МакГрегър върна за капитана на дъгата и той насочи опасно, а Фабиан Шар отклони топката през вратаря за 1:0.

След още 13 минути игра обаче грешка на Ралстон с подаване назад изведе Шакири в стрелкова позиция и той вкара един от най-красивите голове в състезанието право в ъгъла на вратата за 1:1.

В 33-ата минута Швейцария вкара чрез Ндойе, но ВАР отмени поради засада. В 67-ата минута гредата спаси Швейцария, последва и късно отменен гол на Емболо заради засада, и двата тима се разделиха при равен резултат.