Ето за колко време ще е новият договор на Душан Керкез
Треньорът на Ботев Пловдив - Душан Керкез ще удължи договора си с клуба. Новият контракт на сръбския специалист ще бъде за срок от 1+1 години, твърд "Тема Спорт". Очаква се днес жълто-черните официално да обявят новината след провеждането на финални разговори.
Преговорите между двете страни се проточиха и дори се смяташе, че Керкез може да напусне "Колежа", но веднага след триумфа за купата собственикът Антон Зингаревич заяви, че треньорът ще подпише нов договор, което днес официално ще стане факт.
Дилан Мертенс вчера получи наградата си за Играч №1 на 30-и кръг в Първа лига. Нидерландецът сподели, че също води преговори за нов договор, но все още нищо не е ясно.
"Въпросът не опира до пари, а дали ще получа възможност да играя повече на моята позиция, за която съм доказал, че се отнасям професионално и мога да бележа голове. До една-две седмици ще мога да отговоря, но след като се консултирам с агента си и със съпругата си", заяви Мертенс. Той сподели, че е водил преговори с ЦСКА, преди да подпише с Ботев, но те не са завършили успешно.
- ЦСКА обърна Ботев с два късни гола в зрелищен мач на „Васил Левски“
- Ботев Пловдив измъкна точка срещу Локо София, отменен гол спаси „канарчетата“ в края
- Буря и градушка прекратиха Ботев Пловдив – Локомотив София, мачът ще се доиграе във вторник
- Ботев Пловдив се раздели с Енок Куатенг
- Ботев Пд удължи договора на бранител
- Ботев Пловдив пусна билетите за старта на сезона и продължава инициативата „Ръка за ръка с Ботев“
- Арда си върна млад талант от Ботев Пловдив
- Ботев (Пловдив) надви Спартак (Варна), 18-годишният Самуил Цонов донесе успеха