ЦСКА стартира ударно новия полусезон
ЦСКА победи с класическото 3:0 гостуващия Ботев Враца в среща от 21-я кръг на Първа Лига, който се игра на Националния стадион "Васил Левски". На два пъти точен за "армейците" беше Тибо Вион (в 21' и 61'), а едно попадение добави Тобиас Хайнц, разписал се в 36-ата минута.
В 21-ата минута резултата откри Тибо Вион след туповен изстрел от над 20 метра. След разбъркване кълбото попадна в краката на Вион, който без да се замисля стреля от далеч и не остави никакви шансове на вратаря на гостите.
В 30-ата минута с великолепна намеса се отличи стражът на ЦСКА Димитър Евтимов, след като парира изстрел на излезлия срещу него Браян Переа. Минута по-късно дясната греда уцели Джонатан Линдест след страхотен извеждащ пас зад защитата на Тобиас Хайнц. С гола се размина и Фернандо Каранга, като негов удар с глава бе отразен от Федерико Рубио.
ЦСКА удвои аванса си в 36-ата минута след гол на Тобиас Хайнц. Норвежецът се възползва от изпусната топка на вратаря на гостите и с премерен удар с левия крак насочи кълбото в мрежата на врачани.
През второто полувреме ЦСКА продължи да търси трети гол, като той падна в 61-ата минута. Вторият си гол отбеляза Тибо Вион, който с уникален шут от далечна дистанция намери горния десен ълъл на вратата и резултатът стана класически.
В 71-ата минута в игра се появиха Данило Асприля, Станислав Шопов и Мартин Стойчев, а малко по-късно Юрген Матай и Емануел Шакич също влязоха в игра.
До края на срещата ЦСКА продължи да контролира събитията на терена, но до четвърти гол така и не се стигна. “Армейците" напълно заслужено стартираха пролетния дял с класическото 3:0.
Следващият мач на ЦСКА ще бъде срещу отбора на Черно Море (Варна) на 24.02 (събота), от 15:15 часа, на стадион "Тича".
- ЦСКА обърна Ботев с два късни гола в зрелищен мач на „Васил Левски“
- ЦСКА с мащабни промени: Валентин Илиев стана спортен директор, Бойко Величков поема Академията
- ЦСКА 1948 пусна билетите за реванша със Спартак Търнава
- Алвеша: Не беше риск, това са момчетата, които изнесоха целия минал сезон
- Цветомир Найденов с ироничен коментар след победата на ЦСКА 1948: Аз съм топ треньор
- ЦСКА 1948 пречупи Ботев Враца с късен гол на Атанас Илиев
- ЦСКА устоя на Карабах в Азербайджан и остави всичко за реванша
- Цветомир Найденов пак нападна ЦСКА: „Торпедо от Ловеч има шанс срещу Карабах“