Гриша Ганчев се оттегля от ЦСКА?
Гриша Ганчев официално се оттегля от ЦСКА и това ще се случи до края на следващата седмица, или поне така твърдят колегите от Sportal.
Бизнесменът няма да има акции в клуба, които ще бъдат прехвърлени на Данаил Ганчев. Синът на Гриша Ганчев е действителен собственик на капитала на “Литекс" АД, което дружество притежава 50 % от капитала на “Спорт Инвестмънт", а то от своя страна е едноличен собственик на ЦСКА. Т.е. от следващата седмица Данаил Ганчев ще е собственик на 50% от ЦСКА.
Останалите 50% ще са за Данаил Илиев. Той е собственик на “Национален Фонд за Спорт, Култура, Изкуство и Наука", която фондация притежава “Фонд Спорт", което дружество е собственик на 50 % от “Спорт Инвестмънт".
Всички тези промени са заявени в Търговския регистър на 30 март 2023 година и се очаква да бъдат вписани през следващата седмица.
- Фернандо Гаспар: Тежък удар, но продължаваме битката за титлата
- Цветомир Найденов с ироничен коментар след дербито ЦСКА – Левски
- Бойко Величков: ЦСКА показа характер, но изпусна две точки
- Боримиров: Левски е винаги срещу останалите
- Христо Янев: Показахме характер, този отбор не спира да се бори
- ЦСКА измъкна точка в края срещу Левски в драматично дерби
- Найденов с нова публикация за съдиите преди дербито ЦСКА – Левски
- Алвеша: Всеки мач за ЦСКА 1948 е като финал