Левски и Лудогорец с незадоволително реми - сините счупиха антирекорд

F.

Левски и Лудогорец завършиха наравно 0:0 в мач от 21-ия кръг на родния шампионат. Резултатът не задоволява и двата тима. "Сините" счупиха антирекорда за най-много мачове без победа - 11. Подобно нещо никога не се е случвало в историята на клуба! Лудогорец от своя страна няма как да са доволни, тъй като вече изостава на 3 точки от лидера в класирането - ЦСКА.

Левски стоеше по-добре на терена през първата част. В 19-ата минута Андриан Краев стреля опасно от дистанция, но шутът му мина на сантиметри над гредата на вратата на Лудогорец. В края на полувремето гостите изравниха играта и имаха две чисти положения за гол. Първо Десподов бе изведен на добра позиция, но диагоналният му удар мина покрай гредата. Малко след това пък и Тиаго не намери рамката от непосредствена близост.

В началото на втората част Десподов направи нов пропуск, a до края интересните положения липсваха. Чак в добавеното време Левски пропусна добра възможност и така ремито стана факт.