ЦСКА 1948 излъга Арда в Бистрица
ЦСКА 1948 се наложи над Арда Кърджали с 1:0 на старта на 21-ия кръг в родния шампионат. Двубоят на стадион "Витоша" в Бистрица не бе чак толкова интересен, като двата отбора бяха затруднени и от силния вятър.
Преди първия съдийски сигнал двата отбора застанаха в центъра на игрището за минута мълчание в памет на голямата легенда на ЦСКА и българския футбол Петър Жеков.
В 49-ата минута Радослав Цонев центрира меко в наказателното поле на "червените" и Алекс Петков с глава прати топката в далечния ъгъл на вратата на национала Даниел Наумов. След намесата на ВАР обаче реферът отмени гола, тъй като бившият бранител на Левски беше зад последния от отбраната на домакините.
В 69-ата минута резервата Марио Топузов нахлу в наказателното поле, но топката му бе избита от Алекс Петков. След изпълнението на корнера ЦСКА 1948 поведе в резултата. Георги Русев центрира, а 195-сантиметровият Елитон бе изпуснат от защитата на гостите и с глава прати топката във вратата на Господинов в 70-ата минута.
Пет минути преди края Реян Даскалов бе изгонен от рефера, но до края до нов гол така и не се стигна.
- На този ден: Преди 31 години Стоичков взе "Златната топка"
- Майкъла: Досега не е имало коментар от Папазки за ЦСКА, няма и да има
- ЦСКА плаща 800 000 за новото си полълнение
- ЦСКА 1948 уреди контрола с Гьозтепе
- В ЦСКА избират играч на полусезона
- Официално: Валтер Папазки е новият собственик на ЦСКА
- Цветомир Найденов се подигра с ЦСКА
- ЦСКА няма да се завърне на "Армията" в началото на следващия сезон