Стоян Орманджиев: Баща ми днес щеше да се гордее с мен
Новият изпълнителен директор на ЦСКА Стоян Орманджиев даде първата си пресконференция като шеф на стадион "Българска армия“. Той говори за фондацията, на която е представител, както и че организацията има подсигурен бюджет за клуба.
"Тепърва ще се запознавам със случващото се клуба. Нещата се случиха изключително бързо и динамично. Ще разчитам много на Фичо. Радвам се, че ще имам възможността да работя с него. Мисля, че мога да бъда полезен на клуба. Имаме много работа. Много се радвам, че влизам в такъв момент, когато се случват толкова хубави неща.
Нещата с придобиването на акции от фондацията и моето назначение са взаимносвързани. Аз бях поканен от фондацията. Аз отговарям за фонд "Спорт", който е свързан изцяло с ЦСКА. Ние тепърва ще придобиваме легитимация и обществеността ще се запознава с нашата дейност. Какво по-добро от това нашият първи проект да е свързан с ЦСКА. За нас ЦСКА е ракета-носител“, започна Стоян Орманджиев.
"Футболът в днешно време се повърна в отделен икономически отрасъл. Трябват не пари, а много пари. Не искам да навлизам в подробности за бюджети. За да може ЦСКА да построи стадион и да гони високи цели, трябва и увеличение на бюджет.
Моите функции в ЦСКА ще бъдат равни с тези на г-н Филип Филипов. Управлението на клуба няма да се промени кой знае колко много. Фондацията има бюджет, който е подсигурен за клуба. Подготвяме и сайт на фондацията, на който ще има подробна информация. Учредител и основател на фондацията е Данаил Илиев. Той ме покани. Сериозен бизнесмен и човек, с който имаме много сходна визия за ЦСКА. Една фондация се финансира от дарения.
Последните дни много си говорим с Дани Ганчев. С прекрасни впечатления съм от него. Благодаря на семейство Ганчеви за начина, по който ме приеха. Виждам от Дани енергия и желание да си говорим за футбол. Чувствам се в свои води. Моите намерения са да мога да помогна и в маркетинга с мнение, знания и препоръки. Хубавото е, че клубът има накъде да се развива. Основополагащото е стадионът. Музеят на ЦСКА трябва да бъде място, което да бъде забележителност“, разясни още Орманджиев.
- ЦСКА 1948 измъкна зрелищно равенство срещу Марибор след обрат в края
- ЦСКА открадна талант на Левски
- Здравко от Ритон: В ЦСКА трябват нови на 11 позиции
- Йомов започна тренировки с ЦСКА, Любо Пенев го иска в Локо София
- ЦСКА ще се раздели със защитник
- Христо Янев: Ще има още нови попълнения
- Лагерът на ЦСКА в Австрия остави повече въпросителни, отколкото отговори
- ЦСКА 1948 привлича национал на Тунис с опит във Франция