Лудогорец изпуснал Бентеке през 2011 г.
Бившият нападател на Ливърпул Кристиан Бентеке е бил пред трансфер в Лудогорец през 2011 година. Това разкри пред "Тема Спорт“ експрезидентът на Спартак (Варна) и футболен мениджър Николай Ишков.
"Амплоато на футболен мениджър го играя, откакто съм взел лиценз в далечната вече 2005 година. Но след това се бях отказал. Ние докарахме в Черноморец (Бургас) Хамрун Жагурта-Жужу, който направи фурор у нас, както и Жереми Фо-Поре, който после игра в ЦСКА. Това бяха едни от първите френски футболисти, дошли в нашето първенство. После на "Армията“ бях докарал Игор Митревски, национал на Македония, който в Спартак (Москва) си сътрудничеше с емблематичния сръбски защитник на Манчестър Юнайтед Неманя Видич.
През 2011 година, когато Лудогорец влезе в А група, в Разград дойде младежкият национал на Белгия Кристиан Кабаселе. Тогава клубът беше отишъл много надалеч и освен него, искаха да купят и друг местен нападател – Кристиан Бентеке от Стандард (Лиеж). С Методи Томанов прекарахме 30 дни в Белгия за да разговаряме с хората, които бяха набелязали от Юпилер Лигата. За Бентеке Лудогорец даваше 700 000 евро, а неговият мениджър, който беше от турски произход, но живееше в Белгия, заяви, че за да стане трансферът, трябва да се платят 1 500 000 евро, тъй като играчът има голям потенциал. Но явно Лудогорец като новак в елита все още не беше подготвен за толкова големи инвестиции. А Кабаселе го взехме на почти символична цена от Юпен", заяви Ишков.
- Клуб от Ла Лига с конкретен интерес към Петар Станич, Лудогорец му постави цена
- Хьогмо: Важното беше да не загубим, доминирахме срещу Левски
- Веласкес: Гордея се с тези футболисти, направихме голям мач срещу Лудогорец
- Лудогорец измъкна точка срещу Левски след късен гол на Дуарте
- Лудогорец: Фенове на Левски няма да се допускат в домакински сектори
- Лудогорец обяви мерки за сигурност за мача с Левски
- Тежката контузия на Филип Кръстев отказала Лудогорец от трансфер
- Лудогорец отново ще развали настроението в Левски
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]