Левски с трудна победа в Благоевград (видео)

П. Пенков

Отборът на Левски постигна трудна победа с 3:2 при гостуването си на Пирин Благоевград, в двубой от 25-я кръг на А група. Двубоят започна отлично за домакините, които поведоха в резултата още в 6-та минута, когато Цветков намери мрежата на сините. В 33-та минута съставът на Ясен Петров възстанови равенството, благодарение на Матондо, който стреля точно с глава след центриране на Веселин Минев.

През втората част Гара Дембеле успя да отблежи 22-то си попадение през сезона, след като в 66-та минута, след груба грешка на домакините, Дембеле остана сам срещу стража на зелените и без проблеми го преодоля. 12 минути преди края Христо Йовов направи резултата 3:1 в полза на Левски, а в 83-та минута отново Цветков реализира за крайното 2:3.