Новак поднесе изненадата на старта на родното първенство
Новият футболен сезон в България стартира с голяма изненада. Хебър Пазараджик победи с 1:0 Ботев Пловдив, при това в Коматево. Така Хебър се завръща по перфектен начин в Първа лига за своето четвърто участие в елита.
Преди началото на срещата капитанът на Ботев Пловдив - Тодор Неделев получи наградата си за победител в престижната анкета "Футболист на футболистите“ за миналия сезон 2021/2022. Тошко, който се възстановява от ужасяващата травма, която получи с националния отбор, днес получи бурни аплодисменти от феновете. Фланелка и букет пък получи легендата на Ботев Марин Бакалов.
Първият гол за новия сезон бе дело на Цветелин Тонев, който се разписа в 77-ата минута. Капитанът на гостите бе точен с мощен удар от въздуха, като попадението се оказа достатъчно за победата на Хебър.
Иначе във ВИП ложата на стадиона бе и голмайстор номер 1 за националния отбор на България Димитър Бербатов, който е кандадат за президент на БФС.
- Ботев Враца шокира Ботев Пловдив на „Колежа“ – 3:1 за врачани
- Балтанов призова феновете на Ботев Пловдив: Нека бъдем едно цяло срещу Ботев Враца
- ЦСКА 1948 и Ботев Пловдив не се победиха в Бистрица
- Ботев Пловдив пусна билетите за мача с Ботев Враца на „Колежа“
- Ботев Пловдив победи Септември и се приближи до първата осмица
- Георги Георгиев – Гецата: Балтанов трябва да получи шанс
- Монтана и Ботев Пловдив не си вкараха
- Ботев Пловдив привлече доказан специалист в академията си