Пирин се спаси от изпадане (видео)
Ботев Враца и Пирин Благоевград изиграха мач от 29-ия кръг на първенството. Гостите победиха с 0:1 и така си осигуриха оставането в efbet Лига и през следващия сезон.
Първата добра ситуация дойде в 4-та минута, когато Красимир Тодоров получи празно пространство на границата на наказателното поле и стреля, но Янко Георгиев отрази удара му с една ръка. В 9-та минута Антон Карачанаков центрира от ъглов удар към Стилиян Николов, който отправи добър изстрел с глава, но над вратата.
В 20-та минута дойде и спасителният гол за Пирин. Станислав Манолев даде преднина на отбора си чрез фантастичен удар извън наказателното поле, който изненада вратаря Христо Георгиев за 0:1.
В 55-та минута Николай Бодуров засече с глава центриране от корнер, но ударът му мина покрай десния страничен стълб. В 72-та минута се стигна до меле между двата отбора, тъй като Светослав Дяков се развика на Красимир Тодоров заради симулация и в разправията се включиха още играчи на двата тима и това принуди съдията да покаже няколко жълти картона.
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Ботев Пловдив скочи на Гонзо и БФС заради Флекса
- БФС отново посече Ботев Пловдив за Око-Флекс
- Звезда на Лудогорец получи повиквателна от селекционера на Сърбия
- Левски подготви договор за Кареасо, сделката може да е факт още днес
- ЦСКА ще опита да привлече нов централен защитник
- Предлагат улица и алея в София да бъдат кръстени на Димитър Пенев
- Лудогорец и Левски няма да излъчат победител в редовното време
- Майкон с послание преди сблъсъка с Лудогорец