Черно море с лесна победа (видео)
Отборите на Черно море и Арда Кърджали изиграха двубой от 23-ия кръг на efbet Лига. Домакините спечелиха с 2:0 и запазват добрата си позиция във временното класиране.
Още в самото начало домакините притиснаха съперника в неговата полувина. Мартин Луков се включи от рано в играта и трянваше да защитава вратата си на няколко пъти. В 10-та минута Курьор нанесе силен удар, но топката прелетя над вратата. В 44-та минута Луков отново демонстрира отличен рефлекс. Велев проби отдясно и потърси Курьор. Нападателят върна към Сердюк, който от дузпата отправи удар, който вратарят на гостите изби с крак.
Дългоочакваният гол дойде в 57-та минута, когато след грешка на защитата на Арда Курьор пое топката и се справи чудесно за 1:0. В 70-та минута Тонислав Йорданов направи голям пропуск да изравни. Той стреля от 2-3 метра на празна врата, но топката мина над гредата. В 77-та минута Евгений Сердюк удвои преднината на Черно море и така оформи крайния резултат 2:0.
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Лудогорец обърна Черно море във Варна и запази перфектния си актив
- Ботев Пловдив пречупи Черно море и записа първа победа за сезона
- Искат детектор на лъжата в Черно море
- Спартак разгроми Черно море с 3:0 и триумфира във варненското дерби
- Черно море привлече млад национален вратар от Лудогорец
- Ботев Враца измъкна точка срещу Черно море с гол в последните секунди
- Черно море не успя да победи Дунав в генералната репетиция преди сезона
- Черно море търси нов вратар, Илиан Илиев иска още конкуренция под рамката