ЦСКА 1948 припомни за "Златната топка" на Стоичков
ЦСКА 1948 на официалния си сайт припомни за спечелването на "Златната топка" от Христо Стоичков.
"Точно преди 26 години на 20 декември 1994 г. на церемония в Париж Христо Стоичков получава най-престижното индивидуално отличие във футбола – "Златната топка“.
До днес Камата е единственият българин, печелил този така желан от всички играчи по света индивидуален приз. Постижението е повод за гордост за всички български фенове на футбола.
Блестящият нападател стъпва на върха с 210 точки след гласуването, преборвайки категорично конкуренцията на Роберто Баджо със 136 и Паоло Малдини със 109.
Към 1994 г. Христо Стоичков става едва третият футболист в историята на Барселона, грабвал "Златната топка“ след Луис Суарес и Йохан Кройф.
В кариерата си Стоичков е печелил и "Златната обувка“ за най-много голове на Стария континент през сезон 1989/90, когато носи екипа на ЦСКА.
Камата е носител на Суперкупата на Европа, Купата на европейските шампиони, Купата на носителите на национални купи. Част от идеалния състав на световното първенство през 1994 г. и голмайстор в надпреварата. Трикратен шампион на България с "армейците“ и петкратен шампион на Испания с Барселона. Пет пъти е отличен и с наградата за Футболист №1 на България", се казва в съобщение на сайта на "армейците".
- ЦСКА обърна Ботев с два късни гола в зрелищен мач на „Васил Левски“
- ЦСКА с мащабни промени: Валентин Илиев стана спортен директор, Бойко Величков поема Академията
- ЦСКА 1948 пусна билетите за реванша със Спартак Търнава
- Алвеша: Не беше риск, това са момчетата, които изнесоха целия минал сезон
- Цветомир Найденов с ироничен коментар след победата на ЦСКА 1948: Аз съм топ треньор
- ЦСКА 1948 пречупи Ботев Враца с късен гол на Атанас Илиев
- ЦСКА устоя на Карабах в Азербайджан и остави всичко за реванша
- Цветомир Найденов пак нападна ЦСКА: „Торпедо от Ловеч има шанс срещу Карабах“
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]