Мазику с коронавирус - пропуска дербито с Левски
Положението в ЦСКА също се утежни преди вечното дерби. От федерацията на Република Конго обявиха официално, цитирана от "24 часа", че Брадли Мазику и резервният вратар Чансел Маса са дали положителни проби за коронавирус и са изолирани в хотела на отбора от треньора Кандидо Валдо. Мазику дебютира за националния отбор преди няколко дни срещу Есватини.
С контузия от мача на ЦАР пък е Амюс Юга и участието му в двубоя с Левски е под въпрос. Всичко това се добавя към контузените Жеферсон и Георги Йомов и положителния за коронавирус от лагера на младежкия национален отбор Иван Турицов.
При това положение дори не е ясно кога Мазику ще може да пътува обратно към България, за да се присъедини към отбора. Със сигурност той пропуска и мача от Лига Европа срещу Йънг Бойс в София следващия четвъртък.
Капитанът на тима Петър Занев Петър Занев все още не е възстановен от контузията си и твърдо пропуска двубоя със "сините". Валентин Антов пък бе освободен от лагера на младежите заради вирусно заболяване. Ако той не успее да се възстанови, отново ще трябва да се прекроява двойката централни защитници, защото в момента са здрави само Юрген Матей и Пламен Гълъбов.
Не е изключено отново в състава да се включи Митко Митков, който игра ляв бек при победата над Ботев Ихтиман за Купата на България, но не бе излизал на терена от март насам заради серия от контузии.
Така и в Борисовата градина положението също е сложно, както и това на "Герена".
- ЦСКА 1948 измъкна зрелищно равенство срещу Марибор след обрат в края
- ЦСКА открадна талант на Левски
- Здравко от Ритон: В ЦСКА трябват нови на 11 позиции
- Йомов започна тренировки с ЦСКА, Любо Пенев го иска в Локо София
- ЦСКА ще се раздели със защитник
- Христо Янев: Ще има още нови попълнения
- Лагерът на ЦСКА в Австрия остави повече въпросителни, отколкото отговори
- ЦСКА 1948 привлича национал на Тунис с опит във Франция