Арда удари Берое в Стара Загора
Арда се наложи над Берое в Стара Загора с минималното 1:0 в мач от 11 кръг на родния шампионат. Срещата се игра под непрестанен дъжд и без публика. Феновете на Берое все пак подкрепиха своите любимци извън съоръжението.
"Зелено-белите“ бяха по-активни през първата част и имаха по-чистите положения, но не успяха да материализират превъзходството си. Гостите обаче успяха да открият резултата десет минути след подновяване на играта чрез Спас Делев. Ковачев изведе Делев зад отбраната и нападателят на гостите не сбърка – 0:1
Две минути след това отново голмайсторът стреля от границата на пеналта, но топката мина на метър над вратата. В 63-та минута топката бе центрира в пеналта на Берое, където Ганев игра с глава, но топката срещна гредата.
"Берое“ продължи да притиска съперника и търсеше попадението. То обаче така и не падна и по този начин "зелено-белите“ загубиха и третия си двубой срещу този съперник в най-високото ниво на българския футбол.
- Алжир обърна Йордания и запази надеждите си за елиминациите
- ЦСКА близо до трансферен удар: Стефано Сенси пред договор с „червените“
- От ада до Мондиала: невероятната история на Ирак
- Ботев Пловдив се подсили с национал на Уганда
- Лудогорец продължава да търси старши-треньор
- Локо София преговаря с четирима
- Александър Тунчев: Търсим централен защитник, всички в Арда са здрави
- Франция срещу Ирак: „Трикольорите“ ще се класират за плейофите