ЦСКА привлече национален вратар, играл за Нотингам
ЦСКА привлече в редиците си вратаря Димитър Евтимов. Футболистът премина успешно медицински прегледи и още днес ще се включи в първата тренировка на отбора преди старта на новия сезон 2020/2021 г.
Стражът натрупа солиден опит по английските терени, където още през 2011 година подписва договор с двукратния европейски клубен шампион Нотингам Форест.
На 24 март 2013 година на официална церемония в Лондон, на която присъстват над 600 гости от всички английски клубове, Димитър Евтимов е обявен за Новобранец на годината в Чемпиъншип.
Официалният си дебют за първия отбор на Нотингам прави на 21 април 2014 година при победата с 0:2 в гостуването на Лийдс Юнайтед. На 25 юли 2014 година подписва с Нотингам Форест нов 2-годишен договор. Играл е под наем за различни отбори от Чемпиъншип, Лига 1 и Лига 2.
През 2018 година Димитър Евтимов пази на вратата на Бъртън Албиън, като отборът прави сензация в турнира за Купата на лигата, отстранявайки куп именити съперници, сред които и Мидълзбро в четвъртфиналната фаза и се класира на полуфинал, където се изправя срещу Манчестър Сити на Пеп Гуардиола.
Последно Митко играе за английския Акрингтън Стенли, в Лига 1.
Вратарят преминава през всички юношески и младежки формации на националния отбор на България, за да получи повиквателна и в мъжкия тим на "лъвовете" по времето на Петър Хубчев през миналата година.
Димитър Евтимов сподели пред сайта на тима, че да играе за ЦСКА за него е сбъдната мечта и сериозна крачка напред в кариерата му. Още от дете е запален по червената магия от неговите баща и дядо, които са потомствени армейци. Осъзнава огромната отговорност да е част от най-великия футболен клуб в България и е пределно амбициран да се пребори за титулярното място под рамката на вратата, за да помогне на отбора да се представи отлично, както в евротурнирите, така и в новото футболно първенство и турнира за Купата на България.
- Алвеша: Не беше риск, това са момчетата, които изнесоха целия минал сезон
- Цветомир Найденов с ироничен коментар след победата на ЦСКА 1948: Аз съм топ треньор
- ЦСКА 1948 пречупи Ботев Враца с късен гол на Атанас Илиев
- ЦСКА устоя на Карабах в Азербайджан и остави всичко за реванша
- Цветомир Найденов пак нападна ЦСКА: „Торпедо от Ловеч има шанс срещу Карабах“
- Георги Русев: Липсва ни само голът, вярвам, че ще се справим в реванша
- Петър Маринов: Показахме, че можем да отстраним Спартак Търнава
- Алвеша: Заслужавахме победата, но всичко ще се реши в реванша