Дерменджиев: Лудогорец е играл и срещу по-добри отбори от Интер
Националният селекционер на България и бивш наставник на Лудогорец Георги Дерменджиев смята, че шампионите имат своите шансове да отстранят Интер на 1/16-финалите за Лига Европа. По това време "нерадзурите" ще имат много трудна програма в Италия.
В кръговете преди, по време и след битките с разградчани момчетата на Антонио Конте срещат съответно Лацио в Рим, Сампдория в Милано и Ювентус в Торино. Тези срещи на практика могат да решат борбата за титлата в Италия.
"Шансове винаги има. Лудогорец е играл и с по-добри отбори. Интер се възобновява в момента и е много силен тим, но в крайна сметка се играят две срещи по 90 минути. Аз винаги съм предпочитал моят отбор да излезе срещу силен съперник."
"Това е показателно ти къде се намираш, какво е твоето ниво и какво трябва да правиш. Да усетиш реалността. Това, че ще играят срещу Интер, е много добре. В такива мачове се повишава и рутината на футболистите", каза селекционерът на националния отбор пред Канал 3.
"Няма какво да се залъгваме. Лудогорец всяка година играе в групите и излиза от тях. Това вече е хегемон, тъй като го прави осем години, и го доказва. Искам другите отбори под Лудогорец да го догонват, а не да го свалят на тяхното ниво", добави опитният специалист.
- Интер не се отказва от Къртис Джоунс
- Киеза насърчи Интер да привлече Къртис Джоунс
- Киву потвърди раздялата с Дензъл Дъмфрис: Интер трябва да намери решение
- Киву отсече: Бастони е бъдещето на Интер
- Перес обеща гръмък трансфер на Реал още тази седмица
- Хавиер Санети: Моуриньо ни убеди, че можем да спечелим всичко
- Реал Мадрид финализира трансфера на Дензъл Дъмфрис
- Реал Мадрид се договори с Дензъл Дъмфрис за договор до 2030 година