От Левски си спомниха за легендата Димитър Йорданов – Кукуша
Днес се навършват 90 години от рождението на "синята" легенда Димитър Йорданов – Кукуша.
Нападателят е роден на 1 ноември 1929 г. в семейството на македонски българи. Майка му е от Кукуш, откъдето и той носи прякора си. Изиграл е 200 мача с 103 отбелязани гола за "сините", шампион на България през 1965 година, носител на Националната купа за 1956, 1957 и 1959 година, голмайстор на първенството през 1959 и 1960 година. Той бе един от най-добрите централни нападатели в историята на "Левски“, като особено опасен е при ударите с глава.
През пролетта на 1962 г. е част от паметната победа над ЦСКА с 6:3. Кукуша бележи 4 гола.
Има 8 мача и 3 гола за "А" националния отбор през 1959–1960 г. и 11 мача за "Б" националния отбор. Йорданов има 8 мача и 3 гола с "А“ отбора на България, а като играч на "Б“ отбора отбеляза два гола на прочутия бразилски "Сантос“ начело с Пеле в мача, завършил 3:3 в София. По пътя към олимпийския футболен турнир през 1960 г. негови голове допринесоха за класирането ни на големия форум.
"Заслужил майстор на спорта" от 1964 г.
Починал на 25 май 1996 г., той остава завинаги в спомените на привържениците като играч със завиден реализаторски нюх и отлична игра с глава.
ПФК Левски се покланя пред паметта на Димитър Йорданов – Кукуша.
- Веласкес: Щастлив съм в Левски
- Левски представя нов екип срещу Лудогорец за Суперкупата
- Веласкес поиска от Левски да форсира селекцията
- Пламен Николов: Левски заслужава да е шампион
- Георги Василев: Левски заслужава да е шампион
- Войнов: Левски напълни чинията, остава само да я изяде
- Веласкес: Само няколко неточности, на които трябва да обърнем внимание
- Левски без победа и в третата си контрола