Етър се спаси от изпадане, Дунав има последен шанс

Л. Михайлов

Етър завърши сезона триумфално – с 4 победи от последните 4 решаващи плейофа. След двата успеха над Пирин и 2:0 над Дунав, играчите на Красимир Балъков надвиха русенци и като гости с 2:1 за радост на многобройната "виолетова" публика, подкрепяла ги горещо пред 90-те минути.

Прогнозите за оспорван мач със заряд напълно се оправдаха. Още в 5-ата минута Димо Атанасов и Шопов си заработиха картони. В 11-ата минута Велко Батрович бе изведен сам срещу вратаря, но пропусна да открие. В ответната атака пък Христо Иванов блестящо спаси удар на Мустафа. На два пъти опасни контри на етърци можеха да донесат гол, но и в двата случая Младенов не успя да изведе добре Бадара пред опразнената врата. Нулевото реми до почивката обаче бе добре дошло за "виолетовите".

В 57-ата минута Дунав все пак поведе, когато след корнер Мустафа в глава прати топката в мрежата – 1:0. От този момент на терена стана наистина горещо. В 62-ата минута последователни удари на Младенов и Бадара бяха спасени от Луков. Веднага след това пък Христо Иванов спаси изстрел на Шопов.

"Болярите" обаче бързо върнаха гола. В 66-ата минута Батрович бе съборен от Луков и си заработи дузпа, при която с техничен удар препарира вратаря за 1:1. Вече бе ясно, че Етър няма да изпусне крайния успех. В 76-ата минута Бадара се откъсна и бе съборен от Милчев, който висеше с жълт картон. Стефан Апостолов първо даде директен червен картон на Бадара, след което вдигна и втори жълт на Милчев за нарушението. Дигонален удар на Никола Колев в 84-ата минута мина до гредата.

Победата донесоха другите две резерви, пуснати от Балъков. В 90-ата минута Иван Петков надбяга вратаря Луков и излизаше сам срещу празната врата, когато стражът го събори. Реферът вдигна само жълт картон и отсъди фаула. Иван Стоянов технично завъртя топката в ъгъла и донесе победата с 1:2.

След края "виолетовите" играчи заслужено ликуваха и отидоха да поздравят своята многобройна агитка. Етър повече от заслужено показа, че неговото място е в елита на българския футбол. Дунав пък ще играе бараж срещу Царско село.