Левски задълбочи кризата в Дунав (видео)

Левски записа една от най-убедителните си победи през този сезон. "Сините" се наложиха с 4:0 при визитата си в Русе на Дунав в мач от 18-ия кръг на Първа лига.

Двата тима започнаха равностойно, като в началото си размениха по една голова ситуация. Все пак резултатът откри Васил Панайотов в 33-ата минута, а шест минути по-късно отново той удвои, като до голяма степен сложи точка на интригата.

В 46-ата минута Жуниор Мапуку прониза мрежата на домакините, правейки резултата класически. Резервата Серджиу Буш оформи крайния резултат с попадение в 78-ата минута. Така Левски продължава да преследва втория и първия в класирането - ЦСКА и Лудогорец, които обаче са с мач по-малко. Дунав от своя страна продължава да е на предпоследното място в класирането и не успяха да се възползват от грешната стъпка на Етър ("болярите" по-рано днес загубиха от Пирин).

Снимка: Официален сайт на Левски